Neden kaliteli bir yangın söndürme cihazı almalıyız?

Yangın Söndürme Cihazları Sektöründe Hangi Uygunsuzluklar Yapılıyor?

Yangın söndürme özelliği olmayan yangın söndürme cihazları satılmaktadır.

Ne yazık ki, yangın söndürme cihazı sektörünün çok önemli bir kısmında, (%80 civarında) uygunsuz çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bunların başında cihazların içine kuru kimyevi toz niteliği taşımayan mermer tozu, tebeşir tozu vs. gibi maddelerin şarj edilmesi gelmektedir. Ayrıca bazı şirketler de dolum işleminde hâlihazırda dolu olan cihazlarınıza "Silver" dediğimiz teknikle, yani SİLip VERerek, başka hiçbir işlem yapmadan fatura kesmektedirler. Ticari kazançlarından başka hukuki, etik veya vicdani hiçbir kaygısı olmayan birçok kişi ya da şirket bahsettiğimiz uygulamaları sıklıkla ve rahatlıkla gerçekleştirmektedirler.

Sektördeki uygunsuzluklar hakkında gerekli bilince sahip olunmalı ve bu şekilde çalışan firmalar tercih edilmemelidir.

Ülkemizin kurumları(TSE, Sanayi Bakanlığı gibi) personel yetersizliği gibi sebepler dolayısıyla, mantar gibi türemiş olan yangın söndürme cihazı firmalarına denetim yapamamaktadırlar. Geriye serbest piyasanın özelliği, uzun vadede firmaların müşteriler tarafından doğal seleksiyonu ile işini doğru yapan firmaların kalacağını umuyoruz. Dolayısıyla müşterilerimizin de uygunsuzlukların farkında ve sektör hakkında bilinçli olmaları gerekmektedir. Unutmayın! ''Kalitesiz cihaz yangın değil ocak söndürür.!''

Yangın Söndürme Cihazlarının Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yangın Söndürme Cihazlarının Kullanım Alanlarına Nasıl Göre Sınıflandırılır?

Yangın söndürücülerin üzerinde uygun oldukları yangın tipleri harfleri ile belirtilmektedir.

Fakat kullanım alanına ve ortamın özelliklerine göre etkileri değişebilmektedir. Dolayısıyla bulunduğunuz ortama göre size en uygun söndürücüyü bulmakta uzmanlarımız gerekli desteği sağlayacaktır.

Yangın Söndürme Cihazlarının Sürekli Çalışır Durumda Olmasının Önemi Ned?

Please reload